Radny miasta Zielona Góra, biografia, charytatywnie, logopeda.

VII plebiscyt „Anioł Roku” 2017 rozstrzygnięty.

Wyróżnienie zostało przyznane  tym, którzy bezinteresownie pomagają innym.  Do 01 grudnia 2017 można było zgłaszać kandydatów w kategorii organizacja, firma i osoba.

Kapituła w składzie: Paulina Nodzyńska – Gazeta Wyborcza, Agnieszka Der – Radio RMF Maxx, Zdzisław Haczek – Gazeta Lubuska, Marcin Grzegorski – Radio Indeks i Grzegorz Hryniewicz – Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” wyłoniła laureatów.

Nagrody to prestiżowa, niepowtarzalna, ręcznie robiona statuetka Anioła  oraz bon o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Kampol i oryginalna, ręcznie robiona niespodzianka ufundowana przez firmę MilaMu

Aniołami zostali:

Kategoria organizacja:

Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt APORT – Pani Prezes Stowarzyszenia – Jolanta Jureczko.

Przeprowadzają interwencje w Żarach oraz okolicznych gminach dotyczące sygnałów o złym traktowaniu zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich. Tworzą Domy Tymczasowe,  gdzie leczone, pielęgnowane i szkolone są  zwierzęta, dla niech także czynnie poszukują domów stałych.  W ciągu 6 lat Stowarzyszenie uratowało życie i zmieniło los setek zwierząt i to nie tylko domowych. Współpracują z prokuraturą i sądami w sprawach dotyczących przestępstw popełnianych na zwierzętach. Edukują dzieci i młodzież  na temat zwierząt, prawa ich dotyczącego, świadomej adopcji, wolontariatu i ochrony zwierząt.

Kategoria firma:

Everest Fitness i Pani Sylwia Humińska

Organizują wiele Akcji społecznych i charytatywnych. Włączają się w pomoc wspierając finansowo i rzeczowo potrzebujących, sprawiając że wracają do formy i czują się wspaniale. Są organizatorami i współorganizatorami wielu Akcji – niosąc bezinteresowną pomoc. Podczas ostatnich wydarzeń włączyli się w ciągłą Akcję charytatywną wspierając budowę nowego szpitala Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które ma powstać w Zielonej Górze. Organizują Międzynarodowe Charytatywne Zawody Cross Fit  w Zielonej Górze.

Kategoria Osoba:

Anna Kwiatek – Dyrektor Zielonogórskiego Hospicjum.

To nie człowiek tylko Anioł. Zawsze chętnie każdego wspiera. Nigdy nie odmawia pomocy. Daje nadzieję wszystkim chorym, wspiera ich i jest ich dobrym duchem. Jej praca to pasja, gdzie spełnia się zawodowo i osobiście. Organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne (koncerty, bale rycerskie, od dłuższego czasu ,,Pola Nadziei”- czyli sadzenie tysięcy  żonkili –  z myślą o chorych) Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. To właśnie ona doprowadziła do rozbudowy zielonogórskiego hospicjum, gdzie będą rehabilitowani  najbardziej chorzy i  potrzebujący.

Anioł Roku – przyjaciel:

Monika Dryl
Stan Borys
Przemek Sadowski
Toyota Zielona Góra
Hotel Retro
Krzysztof Frejman – Abiplus
Robert Jagiełowicz – Dyrektor MOSiR Zielona Góra
Radosław Koźba
Piotr Gawron

Wszystkim Aniołom  dziękujemy za wielkie serce oraz  serdecznie gratulujemy.