Radny miasta Zielona Góra, biografia, charytatywnie, logopeda.

Słowem wstępu

Jestem doktorem nauk społecznych, magistrem sztuki – specjalność marketing w kulturze muzycznej, neurologopedą klinicznym, spec. emisji głosu, społecznikiem, spec. geriatria i gerontologia z elementami opieki paliatywnej, wokalistą, kompozytorem, animatorem, twórcą, reżyserem koncertów, programów i spektakli muzycznych i artystycznych. Prezesem Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”, wiceprzewodniczącym Polskiego Związku Logopedów oddział lubuski, członkiem rady społecznej Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze oraz członkiem rady społecznej Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk” w Zielonej Górze.

Aktualnie pracuję jako:

– wykładowca – adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim, Instytut Pedagogiki, Zakład Podstaw Pedagogiki i Logopedii
– kierownik Pracowni Neurologopedii UZ
– nauczyciel muzyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze.
– logopeda, neurologopeda kliniczny, spec. emisji głosu w Zielonogórskim Ośrodku Logopedii i Terapii.

Doświadczenie:

Współpracowałem między innymi z Teatrem BUFFO w Warszawie grając w musicalu „Metro”, Lubuskim Teatrem grając w musicalu „A to Osiecka”, Młodzieżową Orkiestrą Dętą Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze. Współpracowałem u boku takich osób jak: Katarzyna Gärtner, Janusz Stokłosa, Janusz Józefowicz, Piotr Rubik. Brałem udział w warsztatach wokalnych u Elżbiety Zapendowskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Ingi Lewandowskiej, Ewy Urygi, Jerzego Łazewskiego, Piotra Hajduka. Współpracowałem podczas Festiwalu im. Anny German „Tańczące Eurydyki” śpiewając w chórkach takim gwiazdom jak Grzegorz Turnau, Ewa Bem, Stan Borys, Janusz Radek, Maciej Miecznikowski, Justyna Steczkowska, Izabela Trojanowska, Robert Janowski…

 

Urodziłem się w Zielonej Górze

Urodziłem się 11.04.1983 roku w Zielonej Górze. Od najmłodszych lat interesowałem się muzyką i pomaganiem innym. Już w szkole podstawowej śpiewałem w szkolnym zespole. W średniej założyłem zespół wokalny „Czemu nie”, do którego poza mną należało osiem dziewcząt. W tym samym czasie zdałem do Państwowej Szkoły Muzycznej (saksofon) oraz zacząłem się kształcić wokalnie w Zielonogórskim Ośrodku Kultury i wraz z zespołem „Erato”, którego byłem członkiem, koncertowałem w Polsce i za granicą.

Lata 1997 - 2006

Rok 1997-2001 byłem członkiem Chóru Towarzystwa Śpiewaczego „Cantemus Domino” w Zielonej Górze. Wraz z chórem koncertowałem na terenie Polski jak i za granicą.

W latach 2000-2005 byłem członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Zespole Szkół Budowlanych w Zielonej Górze. Wraz z orkiestrą reprezentowałem miasto i region na ważniejszych uroczystościach lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Rok 2002, 2003, 2004 byłem ratownikiem medycznym w Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej w Zielonej Górze (członkiem Kryzysowego Sztabu miasta Zielona Góra).

W roku 2003 występowałem w musicalu „A to Osiecka” realizowanym przez Lubuski Teatr, do którego muzykę napisała Katarzyna Gärtner, a wyreżyserował i scenariusz napisał Kazimierz Mazur.

W 2003 roku napisałem krótki scenariusz, zaaranżowałem i wyreżyserowałem spektakl słowno-muzyczny utrzymany częściowo w formie musicalu pt .”Świąteczna chwila”.

Rok 2003/2004 byłem członkiem Rady Szkoły w Zespole Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze.

W roku 2004 dostałem jedną z ról w musicalu „METRO” realizowanym przez Teatr Buffo w Warszawie, do którego muzykę napisał Janusz Stokłosa, a wyreżyserował Janusz Józefowicz.

Rok 2005/2006 współpracowałem artystycznie nad zespołem wokalnym „Sunrise” z Ustronia (osiągnięcia zespołu: m.in. w grudniu 2005 r. wydanie płyty pt. „SUNRISE znaczy świt”, W styczniu 2006 r. laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie).

Rok 2005/2006  byłem instruktorem muzycznym w programie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży w Zielonej Górze.

Lata 2006 - 2009

W maju 2006 r. W Lubuskim Teatrze odbyła się premiera spektaklu muzycznego „bo musical to życie” (scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne, organizator- Grzegorz Hryniewicz). Wydarzenie, które po raz pierwszy stworzone zostało przez młodych ludzi. W spektaklu wzięło udział 24 studentów i licealistów.

W sierpniu 2006 w Gorzowie Wlkp. W Teatrze im. Juliusza Osterwy, premiera spektaklu muzycznego „Prawybory” (scenariusz, reżyseria, przygotowanie wokalne Grzegorz Hryniewicz)

W listopadzie 2006 kandydowałem na Radnego Miasta Zielona Góra. Jako Radny Miasta pragnąłem zająć się dziedzina najbliższą mojemu sercu, czyli kulturą.

W marcu 2007 zasiadałem w JURY Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze oraz w roku 2006 i 2007 w Czerwieńsku, gdzie byłem przewodniczącym komisji.

Od kwietnia 2007 współpracuję artystycznie prowadząc warsztaty wokalne z Zespołem „SUBITO” z Janowca.  Skomponowałem dla „SUBITO” „Mszę gospel’ową”, który wykonuje ją między innymi w kościołach. Energia, która panuje w Zespole jest ogromna. Wraz z zespołem wystąpiłem  m.in. w głównym wydaniu wiadomości o 19:30 w TVP1 oraz w V edycji programu TV POLSAT Must be the music.

W lutym 2008 wystąpiłem z autorskim recitalem podczas charytatywnej akcji w Głogowie.

W styczniu 2008 roku otrzymałem zaproszenie na warsztaty wokalne do Rzeszowa, które prowadzone były przez Elżbietę Zapendowską oraz do nagrania płyty promującej Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia 2008”. Na płycie znajduje się między innym wykonany przeze mnie mój autorski utwór „Niepewność”.

26 listopada 2008r wpis do KRS – Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” oficjalnie zaczyna funkcjonować.

Marzec 2009 wydałem płytę audio Zielonogórski Musical „Studenty”, która polecona jest przez polskiego krytyka muzycznego, wybitną specjalistkę od emisji głosu Elżbietę Zapendowską. Nagrania dokonano w RecPublica Studios w Lubrzy. Muzyka, przygotowanie wokalne – Grzegorz Hryniewicz, teksty –  Agnieszka Hryniewicz, Krystian Saja, Grzegorz Hryniewicz, kierownik muzyczny, aranżacje, inst. Klawiszowe – Wojciech Zandecki, gitary – Grzegorz Piotrowski, gitara basowa – Piotr Kołacz, perkusja – Karol Koza, wokaliści – Małgorzata Hryniewicz,  Monika Kręt,  Paulina Poliszewska, Magdalena Ewa Mazur,  Lucyna Szymańska,  Justyna Kister, Daria Bębenek,  Wojciech Ziętek,  Remigiusz Pająk, Grzegorz Hryniewicz, rejestracja, mix, mastering – Patryk Żukowski.

Lata 2009 - do chwili obecnej

8 kwietnia 2009 premiera Zielonogórskiego Musicalu „Studenty”. Jest to pierwsza autorska forma tego typu przekazu powstała w naszym mieście. Przez wiele miesięcy młodzi utalentowani ludzie przygotowywali się do powstania spektaklu. Ich wytrwałość i upór w działaniu sprawiły, że musical zawitał na deski Lubuskiego Teatru. W niecodzienny sposób, poprzez taniec, śpiew i grę aktorską, niekiedy w krzywym zwierciadle wyrażone zostają wszelkie uczucia i emocje drzemiące w człowieku. (libretto, muzyka, reżyseria, przygotowanie wokalne – Grzegorz Hryniewicz, scenariusz – Krystian Saja, choreografia – Renata Terlikowska, teksty – Agnieszka Hryniewicz, Krystian Saja, Grzegorz Hryniewicz, kierownik muzyczny – Wojciech Zandecki, video – Marzena Więcek). Na scenie występuje 28 wykonawców.

Od 2006 roku organizuję Galę charytatywne „Warto jest pomagać”. Łącznie odbyło się 18 edycji.

I edycja – grudzień 2006 – trzy koncerty kolęd. Cały dochód zebrany podczas koncertów został przeznaczony na zakup niezbędnych rzeczy  dla dzieci, które przebywają wraz ze swoimi mamami w Zakładzie Karnym w Krzywańcu.

II edycja – grudzień 2007 kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca na os. Zacisze w Zielonej Górze. Koncert kolęd z udziałem artystów z całej Polski. Wystąpili m.in. zespół „SUBITO”, Ewa Szwajlik, Paulina Brzozowska, Małgorzata Hryniewicz, Adam Rymarz, Monika Kręt, Anna Ozner oraz Patrycja Kosiarkiewicz. Cały dochód zebrany podczas koncertu został przeznaczony na budowę Domu Seniora – Hospicjum w Zielonej Górze.

III edycja – czerwiec 2008 Lubuski Teatr – koncerty i pokazy tańca, pokazy barmańskie na rzecz dwu i pół letniej chorej na białaczkę zielonogórzanki Hani Wesołowskiej.

IV edycja – grudzień 2008 Lubuski Teatr. Koncert kolęd i pastorałek na rzecz Madzi Teląszka, która chorowała na rzadki guz nadnercza, z przerzutami do oczodołów, kości czaszki  i szpiku. Wystąpili artyści z całej Polski: Barbara Tritt, Ewelina Babiarz, Monika Kręt, Paulina Gołębiowska, Jadwiga Macewicz, Zespół „Subito”, Dominika i Maciej Malinowscy, Małgorzata Hryniewicz, Beata Piasny i Marcin Hryniewicz oraz uczestnicy pierwszego, autorskiego, zielonogórskiego musicalu „Studenty” czyli: Remigiusz Pająk, Monika Kręt, Paulina Poliszewska, Magdalena Ewa Mazur, Katarzyna „Taxita” Kowalska-Mierkiewicz, Jadwiga Macewicz, Artur Caturian, Jolanta Kułaj, Katarzyna Bielecka, Dorota Kowalewicz, Daria Bębenek, Ewa Chojnowska, Wojciech Ziętek, Małgorzata Hryniewicz, Dawid Leśniak, Justyna Kister, Lucyna Szymańska i Maciej Moszyński.

V edycja – grudzień 2009 kościół pw. Najświętszgo Zbawiciela. Podczas koncertu kolęd i pastorałek wystąpili artyści z różnych miast polski m.in. Amila Zazu, Barbara Tritt , Paulina Gołębiowska , Monika Kręt , Zespół „Subito” , wraz ze mną moja siostra Małgorzata i brat Marcin Hryniewicz. Cały dochód zebrany podczas koncertu został przekazany na leczenie dziesięcioletniego Mariusza Sołtysiaka.

VI edycja – grudzień 2010 Filharmonia Zielonogórska. Koncert kolęd i pastorałek składał się z dwóch części. W pierwszej części wystąpili uczestnicy warsztatów wokalnych „Warto jest pomagać” Zielona Góra 2010, którzy zostali wyłonieni w drodze castingu. Przez trzy miesiące trenowali emisję głosu, dykcję, obycie sceniczne, felling, interpretacje utworów, prawidłowy oddech. Na scenie wystąpili: Olga Kożdoń, Anna Smulewicz, Sandra Hohlfeld, Żaklina Jaskulska, Magda Aleksandrowicz, Agnieszka Aleksandrowicz, Magdalena Ewa Mazur, Monika Firus, Małgorzata Tokarska, Joanna Oleszkiewicz, Paulina Murmyło, Małgorzata Więckowska, Weronika Sulisławska, Radosław Pożarski.

Natomiast w drugiej części wystąpili zaproszeni przeze mnie goście tj. Monika Kręt, Joanna Dolata, zespół Subito, Małgorzata Hryniewicz oraz Marcin Hryniewicz „HRYPA”, gościem specjalnym była gwiazda polskiej estrady Krystyna Prońko. Koncert poprowadzili: aktorka Magdalena Różczka i Leszek Jenek

VII edycja – grudzień 2011 Lubuski Teatr. W pierwszej części pt. „VIP-y dzieciom” znane osobistości zaśpiewały kolędy z towarzyszeniem orkiestry m.in. Sasza – kabaret Jurki, Żużlowiec Piotr Protasiewicz, Dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Agata Miedzińska, Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak, z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Ewa Jaske, Jarek Marek Sobański, w drugiej części odbył się I finał plebiscytu „Lubuski Anioł Roku” 2011 w którym wyłonione zostały osoby, instytucje i firmy, które pomagały w roku 2011. W trzeciej części wydarzenia odbył się koncert gwiazdy Eweliny Flinty. Koncert poprowadzili: aktorka Joanna Brodzik i Leszek Jenek

VIII edycja – grudzień 2012 Lubuski Teatr. W pierwszej części „VIP-y dzieciom”, znane osobistości zaśpiewały kolędy i pastorałki przy akompaniamencie orkiestry „Warto jest pomagać” pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego. Wystąpili: Dorota Gardias, Bartek Jędrzejak, Zarząd Województwa Lubuskiego z Lubuskim Zespołem Pieśni i Tańca, Marzena Więcek, Janusz Rewers oraz Radosław Kawęcki. W drugiej części odbył się II finał plebiscytu „Lubuski Anioł Roku” 2012, gdzie wręczyłem statuetki w kategorii osoba, firma i instytucja. W trzeciej części odbył się koncert, w którym zaśpiewało wraz ze mną moje rodzeństwo: Małgorzata i Marcin Hryniewicz, oraz gwiazdy: Kasia Wilk, Ewa Jach, Mateusz Krautwurst. Wydarzenie poprowadzili: aktorka Magdalena Różczka oraz Leszek Jenek.

IX edycja – Koncert kolęd i pastorałek odbył się 28.12.2013r o godz. 19:00 w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze.
Podczas koncertu wystąpili   Łukasz Zagrobelny, Michał Szpak, Dorota Gardias, Bartek Jędrzejak, Andrzej Huszcza,  Patrycja Nowicka, Romek Awiński , Joanna Kołaczkowska, Leszek Jenek, Agnieszka Litwin – Sobańska vel MARYLKA, rodzeństwo: Małgorzata, Marcin i Grzegorz Hryniewicz. Cały dochód zebrany podczas Akcji został przekazany na leczenie dziesięciomiesięcznego Cypriana Janczewskiego, który choruje na siatkówczaka – nowotwór złośliwy obu oczu.

X edycja – Jubileuszowa – Podczas Akcji odbył się koncert kolęd i pastorałek 13.12.2014 r. o godz. 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Urszuli w Zielonej Górze. Podczas tego wydarzenia wystąpili:   Kasia Wilk, Michał Szpak, Patrycja Kosiarkiewicz, Bartek Jędrzejak, Ewa Jach,  Agnieszka Włodarczyk, Mikołaj Krawczyk, Mateusz Krautwurst, Monika Kręt  Adam Rymarz, Paulina Gołębiowska, Zespół Subito, Małgorzata, Marcin i Grzegorz Hryniewicz. Koncert poprowadzili: Dorota Wellman i Leszek Jenek.
Cały dochód zebrany podczas Akcji został przekazany na leczenie Oliwiera Mierzejewskiego, który choruje na nowotwór móżdżku.

XI edycja – 19.12.2015r. o godz. 19:00 w hali sportowej przy ul. Urszuli 22 w Zielonej Górze odbyła się kolejna cykliczna Akcja „Warto jest pomagać” Zielona Góra 2015. Koncert poprowadzili: Magdalena RÓŻCZKA i Leszek JENEK. Koncert rozpoczął wspaniały iluzjonista Jakub Zgoła i Stasiu Gawron, który wspólnie z Publicznością zaśpiewał kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Zaśpiewali także: Natalia KUKULSKA, Michał SZPAK, Dorota MIŚKIEWICZ, Marta PODULKA, MARCELINA oraz Grzegorz HALAMA, Wadim TYSZKIEWICZ, RADNI MIASTA Zielona Góra, chór GOD FEVER, rodzeństwo: Małgorzata, Marcin i Grzegorz HRYNIEWICZ. Uzbieraliśmy 27 556 zł i cała kwota została przekazana na subkonto Tomka, który potrzebuje pieniędzy na operację-leczenie i rehabilitację. Tomek Niparko, od urodzenia choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe czterokończynowe z bardzo dużą, bolesną spastyką.

XII edycja – 17 grudnia 2016 r. w Hali Sportowej przy ul. Urszuli w Zielonej Górze odbyła się XII edycja charytatywnej Gali „Warto jest pomagać” Zielona Góra 2016. Podczas koncertu wystąpili: Robert Kudelski (aktor znany m.in. z serialu „Na wspólnej”), Marcin Wiśniewski (aktor, zielonogórski Bachus), Tomasz Zubilewicz (prezenter pogody TVN), duet Tomasz Schmidt i Andrzej Wierzbicki (znani z programu „Ostre cięcie”), Dawid Portasz, Paweł Stasiak (lider zespołu Papa D), Katarzyna Skrzynecka, Kuba Badach, rodzeństwo Małgorzata i Grzegorz Hryniewicz. Koncert poprowadzili: Magda Mikołajczyk i Leszek Jenek. Cały dochód zebrany został przeznaczony na Mikołaja Świca i Mateusza Kandzia.

XIII edycja – 16.12.2017 r., godz. 19:00 w Hali CRS Zielona Góra odbył się XIII finał Akcji „Warto jest pomagać”. Do Zielonej Góry przyjechało wielu artystów  z całej Polski – a wszystko po to, aby pomóc  Róży Rybskiej i Agacie Pareckiej. Koncert poprowadzili: Monika Dryl i Leszek Jenek. Przy akompaniamencie orkiestry „Warto jest pomagać” pod dyrekcją Wojciecha Zandeckiego wystąpili: Legenda polskiej piosenki – Stan Borys, Michał Szpak, Michał Wiśniewski, Marek Kaliszuk, Gabriel Fleszar, Alicja Janosz, Przemysław Sadowski, Natalia Lubrano, Dorota Osińska, Kabaret Jurki, Drużyna Stelmet BC Zielona Góra, Drużyna Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra.

Od 2011 roku jestem pomysłodawcą i wręczam statuetki „Anioł Roku” w kategoriach osoba, firma i instytucja. Plebiscyt powstał po to by pokazać innym, że warto pomagać. Że są wokół nas osoby, które pomagają bezinteresownie i o nich zawsze należy pamiętać.

W latach 2011-2014 byłem Radnym Miasta Zielona Góra. Zajmowałem się tematami najbliższymi mojemu sercu czyli sprawami społecznymi, organizacjami pozarządowymi, oświatą i kulturą.

Od 2013 roku jestem członkiem rady społecznej Zespołu Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk” w Zielonej Górze.

Od 2015 roku jestem członkiem rady społecznej Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.

W latach 2015 – 2018 byłem (druga kadencja) Radnym Miasta Zielona Góra. Pełniłem funkcję przewodniczącego komisji edukacji i wychowania. Byłem członkiem komisji zdrowia, kultury i sportu.

21 października 2018 otrzymałem kredyt zaufania i zostałem wybranym (trzecia kadencja) Radnym Miasta Zielona Góra (2018-2023)

Osiągnięcia

Rok 2023

– nagroda Prezydenta Miasta Zielona Góra – ZŁOTY MEDAL, jako wyraz uznania za osiągnięcia mające znaczenie dla Miasta Zielona Góra

Rok 2022
– nagroda Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego za uzyskanie stopnia doktora

Rok 2019
– nominacja do tytułu „Osobowość Roku” 2018 w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”

Rok 2018
– indywidualna nagroda Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego za osiągnięcia organizacyjne.
– nagroda „RADNY NA MEDAL” plebiscyt Gazety Lubuskiej „Samorządowiec Województwa Lubuskiego” 2018.

Rok 2016
– nagroda Prezydenta Miasta Zielona Góra – SREBRNY MEDAL, jako wyraz uznania za osiągnięcia mające znaczenie dla Miasta Zielona Góra

Rok 2015
– nagroda „Lubuski Laur Oświaty” w kategorii „pracownik oświaty”, za działalność na rzecz województwa lubuskiego

Rok 2013
– odznaka honorowa „Zasłużony dla Województwa Lubuskiego”. To najważniejsze odznaczenie w Województwie Lubuskim. Do zaszczytnego grona zostało włączone Stowarzyszenie „Warto Jest Pomagać”

Rok 2012
– laureat plebiscytu „Lubuszanin Roku” 2012

Rok 2009
– laureat nagrody honorowej „ZLOTY DUKAT LUBUSKI” za wspieranie i promowanie życia kulturalnego
– laureat Nagrody „Lubuski Laur Oświaty”

Rok 2008
– nagroda Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.
– laureat plebiscytu „Zielonogórzanin Roku 2007”
– finalista IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Carpathia 2008 – Rzeszów

Rok 2007
– laureat stypendium artystycznego Miasta Zielona Góra w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki.
– finalista w Konkursie Festiwalu „Tańczące Eurydyki” – Zielona Góra
– finalista III edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Carpathia 2007 – Rzeszów

Rok 2006
– laureat ogólnopolskiego plebiscytu na najlepszą imprezę kulturalną w sezonie artystycznym 2005/2006 „KOCIOŁKI KULTURALNE 2006” w kategorii WYDARZENIE KULTURALNE ROKU (spektakl muzyczny „Bo musical to życie”)
– laureat Nagrody Kulturalnej miasta Zielona Góra
– Nagroda Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego.
– laureat stypendium artystycznego Miasta Zielona Góra w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki.
– nominacja do Nagrody,,Eurydyka ’06” za twórczy rozwój talentu i osiągnięcia artystyczne w sezonie 2005/2006.
– finalista konkursu,,Tańczące Eurydyki” – Zielona Góra.

Rok 2005
– finalista 41 Studenckiego Festiwalu Piosenki KRAKÓW’05.
– laureat stypendium artystycznego Miasta Zielona Góra w uznaniu za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Rok 2004
– laureat Lubuskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki.
– wyróżnienie w konkursie piosenki „o kryształowa krople wody” w Złotowie.
– finalista konkursu ,,Tańczące Eurydyki” – Zielona Góra.

Rok 2003
– nominacja do Nagrody ,,Eurydyka ’03” za twórczy rozwój talentu i osiągnięcia artystyczne w sezonie 2002/2003.
– finalista konkursu,,Tańczące Eurydyki” – Zielona Góra.

Rok 2002
– I miejsce w finale II Konkursu Form Artystycznych w Języku Obcym ,,Linguanalia 2002″ – Zielona Góra.

Rok 2000
– laureat statuetki „Eurydyka 2000” w dziedzinie muzyki

Zapraszam do odwiedzenia strony Fundacji Warto Jest Pomagać